Юні інспектори ГоловнаРеєстраціяВхід Вівторок
19.03.2024
07:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Розділи сайту
Фотогалерея
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Положення про ЮІР 

ПОЛОЖЕНННЯ ПРО ДРУЖИНИ ЮНИХ ІНСПЕКТОРІВ РУХУ

1. Загальні положення

Загони юних інспекторів руху - добровільні об'єднання школярів, які створюються з метою виховання у них громадянськості, високої загальної культури, колективізму, професійної орієнтації, широкого залучення їх до організації пропаганди безпечної поведінки на дорогах серед дітей молодшого та середнього віку. Загони юних інспекторів руху створюються з числа школярів в загальноосвітніх школах, позашкільних установах, за місцем проживання дітей та підлітків органами освіти Держінспекцією. Адміністрація загальноосвітньої школи, позашкільного закладу за сприяння органів ДАІ підбирає громадського організатора роботи з загонами юних інспекторів руху з числа активістів товариства автомобілістів, співробітників Держінспекції, вчителів, вихователів. Підготовка громадських організаторів до роботи з загонами юних інспекторів руху здійснюється органами освіти. Держінспекцією на базі інститутів удосконалення вчителів, навчальних комбінатів, курсів, товариств автомотолюбителів і кращих шкіл району Основними завданнями загонів юних інспекторів руху є: Активне сприяння школі у вихованні учнів, виробленню у школярів активної життєвої позиції. Вивчення правил, безпечної поведінки на дорогах, оволодіння навичками проведення роботи по пропаганді Правил дорожнього руху та організація цієї роботи серед дітей. Оволодіння вміннями надання першої допомоги постраждалим при дорожньо-транспортних пригодах.

2. Основні напрямки роботи юних інспекторів руху

Виховання у членів загону ЮІР відданості своїй Батьківщині на героїчних, бойових і трудових традиціях міліції, формування у них правосвідомості, гуманного ставлення до людей, почуття товариства. Поглиблене вивчення Правил дорожнього руху, оволодіння методами попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та навичками надання першої допомоги постраждалим при дорожньо-транспортних пригодах, знайомство з оперативно-технічними засобами регулювання дорожнього руху. Проведення масово-роз'яснювальної роботи з пропаганди Правил дорожнього руху в школах, дитячих садах, позашкільних установах з використанням технічних засобів пропаганди. Участь в оглядах і зльотах ЮІР, конкурсах, змаганнях агітбригад, роботі кінолекторій, організація діяльності шкільних автомайданчиків та автомістечок безпеки руху. Організація роботи з юними велосипедистами. Оволодіння технічними знаннями, участь в оглядах юних техніків, в роботі гуртків технічної творчості.

3. Структура і організація роботи загонів юних інспекторів руху

Членами загонів юних інспекторів руху можуть бути учні у віці від 10 років, які виявили бажання активно учacтвoвaть в роботі загону ЮНД. Загін створюється при наявності не менше 10 осіб і може ділитися на відділення. Допускається створення загонів юних інспекторів руху менше 10 осіб. Прийом у члени загону юних інспекторів руху здійснюється на основі усної заяви на зборі загону. З усіма знову прийнятими шкільні громадські інструктори за допомогою працівників Держінспекції проводять заняття. Після закінчення навчання юні інспектори здають залік і їм вручаються посвідчення, значок і нарукавна пов'язка юного інспектора дорожнього руху. Повсякденне керівництво роботою загонів юних інспекторів руху здійснює штаб ЮІР, який обирається на загальних зборах загону. Штаб зі свого складу обирає командира загону і стверджує командирів відділень. У нечисленних загонах обирається тільки командир.

4. Обов'язки та права юного інспектора руху

1. Юний інспектор руху зобов'язаний:

  • Цінувати честю, званням юного інспектора руху, активно брати участь у справах загону, своєчасно і точно виконувати завдання штабу і командирів.
  • Вивчати Правила дорожнього руху та бути прикладів в їх виконанні.
  • Вести роз'яснювальну роботу серед однолітків і дітей молодшого віку з пропаганди Правил дорожнього руху.
  • Всіляко берегти і зміцнювати громадський правопорядок, брати участь в попередженні порушень дітьми Правил дорожнього руху.
  • Зміцнювати здоров'я, систематично займатися фізичною культурою і спортом.

2. Юний інспектор руху має право:

  • Брати участь в обговоренні всіх питань, що відносяться до діяльності загону, і вносити відповідні пропозиції.
  • Обирати і бути обраним в штаб загону юних інспекторів руху.
  • Оволодівши знаннями, вміннями і навичками, методикою і практикою роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму отримати звання "Юний інспектор з безпеки руху", звання присвоюється після перевірки умінь в практичній роботі.
  • В урочистій обстановці юному інспектору з безпеки дорожнього руху вручаються посвідчення, значок і нарукавна пов'язка.
  • Звертатися за допомогою і консультацією з питань безпеки дорожнього руху та громадського правопорядку в місцеві органи міліції та Держінспекції.
  • Носити встановлені знаки відмінності юних інспекторів руху.
  • Під керівництвом працівників міліції, членів добровільних народних дружин брати участь в патрулюванні на вулицях, в мікрорайоні школи, позашкільних установ за місцем проживання щодо дотримання Правил дорожнього руху. організації розумного дозвілля дітей та підлітків.
  • Юний інспектор руху може нагороджуватися за активну роботу в загоні органами внутрішніх справ та освіти, суспільством автомобілістів, грамотами, нагрудними значками, цінними подарунками, направлятися на міські, обласні та республіканські зльоти юних інспекторів руху.

5. Матеріально-технічне забезпечення загонів юних інспекторів руху

  1. Витрати на проведення роботи з загонами юних інспекторів руху (збори, зльоти, змагання, огляди, екскурсії, походи, вікторини і т. д.), будівництво автоплошадок і автомістечок та їх обладнання, придбання для загонів форменого одягу, значків, посвідчень, навчальний посібників, літератур, майна для культурно-масової роботи, технічно засобів пропаганди, канцелярських та інших приладдя, обладнання куточків юних інспекторів руху, навчання членів загону та громадських організаторів роботи з загонами юних інспекторів та інші здійснюються органами внутрішніх справ за рахунок коштів, які відраховуються від страхових платежів , а також добровільними товариствами автомобілістів та іншими зацікавленими організаціям та відомствами.
  2. Для проведення практичних занять із загонами юних інспекторів руху органи ДАІ, поради суспільства автомобілістів, органи освіти та інше зацікавлені організації та відомства надають інвентар, техніку, обладнання, спорядження і виділяють фахівців.
Вхід на сайт
Пошук
Block title
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz