Юні інспектори ГоловнаРеєстраціяВхід Субота
20.04.2024
04:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Розділи сайту
Фотогалерея
Категорії розділу
Безпека на дорозі - безпека життя [1]
"Ми - пішоходи" 1-4 класи [1]
"Ми - пасажири" 5-6 класи [1]
Ми пасажири 5-6 клас
"Ми - велосипедисти" 7-9 класи [6]
"Ми - водії" 10-11 класи [1]
Батькам про безпеку дорожнього руху дітей [2]
На допомогу класному керівнику [6]
На допомогу класному керівнику
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлів 
Головна » Файли » Меню » "Ми - водії" 10-11 класи

для водіїв стане у пригоді
24.02.2015, 22:24

Ми - водії

Ви - старшокласники. Декому з вас вже виповнилось 16 років - це той вік, з якого дозволено управляти транспортними засобами - моторолером та мотоциклом.

Це значить, що ви повинні серйозно ставитись до опанування правилами дорожнього руху!

Запрошуємо вас попрацювати в групі 

«Ми – водії».

Завдання для групи «Ми – водії»:

1. Перевірте свої знання по правилам поведінки на дорозі.

2. Опрацюйте в Інтернеті матеріал по правилам поведінки на дорозі водіїв

3. Розробити:

  •  10-ий клас - інформаційний буклет;
  •  11-ий клас - блог групи.

Роботи учнів:

http://schoolkvest.esy.es/muvodii.html (робота учнів 10 класу)


Учнівська публікація-буклет:

Бліц-опитування

Відповіді розміщуйте в коментарях.

 
1) Як називаються вулиці біля нашої школи?
2) На якій вулиці розташована наша школа?
3) Назвіть елементи вулиці 
4) Що таке проїзна частина? 

 
5) Що таке тротуар? 
6) Що таке перехрестя?
7) Що таке пішохідний перехід? 
8) Який рух транспорту встановлено в Україні? 
9) Що таке «зебра»?
10) Для чого потрібен світлофор?
11) Що означають кольори світлофора? 
 
З історії світлофора.
Чому світлофор так назвали?
Назва ця походить від двох слів: нашого слова «світло» і грецького «форос» - несе. Отже, у перекладі на нашу мову «світлофор» означає: той, що несе світло. А чи знаєте ви, що світлофори походять від прапорців, якими користувалися залізничники, щоб керувати рухом поїздів? Було три прапорці:червоний, який забороняв рух, жовтий, що закликав до обережності, і зелений, який дозволяв вільно їхати. Мали три кольори і перші світлофори, котрі з’явилися на початку ХХ століття. Це були великі дошки, пофарбовані у три кольори. По їхній поверхні з одного кольору на інший переповзала стрілка, вказуючи, який саме колір слід брати до уваги. Її важко було розгледіти здаля, і водії помилялися, не розуміючи, на який колір вона вказує.На сучасних світлофорах вогні спалахують по черзі, так що сплутати їх можна хіба навмисне.
 
 
Для більш зручного перегляду "Карти знань" клацніть по ній.
Попереджувальні знаки інформують про характер небезпеки. Вони можуть нести різну інформацію, у якій ти повинен розбиратися. Наприклад: «Пішохідний перехід», «Небезпечний поворот» (лівий, правий), «Викидання гравію», «Земляні роботи», «Небезпечне узбіччя», «Слизька дорога», «Падіння каміння», «Крутий спуск», «Інші небезпеки», «Залізничний переїзд зі шлагбаумом», Залізничний переїзд без шлагбаума» - тут ти повинен бути особливо обережний, щоб правильно перейти колію і не потрапити під потяг.
Заборонні знаки вводять або відміняють певні обмеження. Наприклад: «В’їзд заборонено» — забороняє в’їзд усіх видів транспорту, «Рух заборонено» - забороняє рух усіх видів транспорту, «Рух мотоциклів заборонено» - забороняє рух мотоциклів, «Рух на велосипедах заборонено» - забороняє рух на велосипедах, «Прохід закрито» - забороняє рух пішоходів, «Кінець зони всіх обмежень» - це означає, що всі обмеження знімаються.
Наказові знаки вводять або відміняють певні режими руху. Наприклад: «Рух прямо», «Рух праворуч», «Рух ліворуч» - дозволяє рух лише у вказаному напрямку, «Круговий рух» - дозволяє рух тільки у зазначеному стрілками напрямку, «Велосипедна доріжка» - дозволяє рух тільки на велосипедах, «Пішохідна доріжка» - дозволяє рух лише пішоходам.
Інформаційно-вказівні знаки інформують про особливості режиму руху або про розташування в напрямку руху населених пунктів та інших об’єктів. Наприклад: «Місце зупинки автобуса» - це зупинка автобуса, «Місце зупинки тролейбуса», «Місце зупинки трамвая», «Місце зупинки таксі», «Пішохідний перехід», «Підземний перехід», «Надземний перехід», «Місце стоянки», «Пункт харчування», «Місце відпочинку», «Готель», «ДАІ», «Лікарня», «Автозаправка», «Вода для пиття».
Всі дороги поділяються на головні і другорядні. У місті біля кожної дороги є тротуари, а за містом вздовж дороги тротуарів немає, але є узбіччя, на якому можуть спинятися машини, по якому можна рухатись і пішоходам. Пам’ятайте, що за містом по узбіччю треба йти назустріч транспорту.
Якщо ви вмієте читати дорожні знаки, то знатимете, як треба рухатися, чого остерігатися, куди звернутись у разі потреби. Дорожні знаки — це азбука, по якій можна читати книгу доріг.
Крім цих знаків, є ще дорожня розмітка - це знаки, що їх малюють просто на проїжджій частині, бордюрах та інших елементах доріг; вони вказують напрямок руху, порядок дорожнього руху, габарити дорожніх споруд: мостів, тунелів і т. д. Розмітка є горизонтальна і вертикальна. Горизонтальна - на проїжджій частині - це лінії білого або жовтого кольору. Наприклад: широка суцільна лінія - позначає край проїжджої частини на автомагістралях; поділ транспортних потоків протилежних напрямків. Якщо така лінія посередині - це осьова лінія, вона поділяє дорогу на дві частини - праву і ліву. Перетинати автомобілям її заборонено. Якщо ти не встиг перейти на другий бік дороги, то можна зупинитися на осьовій лінії. На широких вулицях, де рух транспорту в одному напрямку в декілька рядів, на переходах білою фарбою наносять «острівець». Це безпечне місце для пішоходів. Стоп-лінія означає, що водій повинен зупинитися. Широкі поперечні лінії на проїжджій частині означають перехід для пішоходів. Таку розмітку називають «зеброю».
Категорія: "Ми - водії" 10-11 класи | Додав: kz36
Переглядів: 717 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Block title

Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz